صدای پای سربازان ایرانی در قلب جهان عرب

روزنامۀ ماوراءالخبر چاپ رباط، دیروز گزارش مفصل روزنامۀ پرشمارگان خود را به قدرت روزافزون ایران در جهان عرب اختصاص داد و با چند توصیه خواستار واقع‌بینی حکام عرب شد.

این روزنامه در گزارش خود که به صورت خلاصه اینجا قرار گرفته، آورده است:

بهار عربی، بیداری اسلامی و یا هر چیزی که می‌خواهید نامش را بگذارید، اما در چند سالۀ گذشته جز فقر و کشتار چیزی برای جهان عرب به ارمغان نیاورده است.

اعراب؛ ما فریب خورده‌ایم، مثل گذشته. همدیگر را به چه بهانه‌ای ‌می‌کشیم؟ شیعه؟ سنی؟ رافضی؟ تکفیری؟ بهتر نیست چشمان نابینای خود را باز کرده و به اطراف خود نگاه کنیم؟

غرب هم دیگر از ایرانی‌ها ترس دارد، اما ما تدبیری نکرده‌ایم. آن‌ها همسایگان چندهزار سالۀ ما هستند. راه فراری نداریم، باید با آن‌ها همزیستی کنیم. ولی ‌می‌دانیم آن‌ها همیشه با ما مشکل داشته‌اند.

این مسئله با تغییر حکومت آن‌ها حل نمی‌شود. ایرانی‌ها جز خودشان هیچکس را نمی‌پذیرند. این را ‌می‌توان از ضرب‌المثل معروفشان فهمید، آن‌ها ‌می‌گویند: «تنها یک ایرانی ‌می‌تواند دوست یک ایرانی باشد». آن‌ها مغرورند، از سخنان رهبرانشان و مردمشان ‌می‌توان حس کرد.

این ‌می‌تواند یک برگ برنده برای ما اعراب باشد، و اگر هم مثل چند سال گذشته سیاست عاقلانه‌ای در پیش نگیریم، آن‌ها سرزمین‌های دیگر جهان عرب را یکی پس از دیگری تصاحب خواهند کرد، بدون کمترین واهمه‌ای. خود حکام عرب ‌می‌دانند چه ‌می‌گویم. آن‌ها (ایرانی‌ها) برای ورود به خاک همسایگانشان از هیچکس اجازه نمی‌گیرند، آقایان!

ما فریب خورده‌ایم. آن‌ها را دیگر نباید جیش‌الصفوی نامید. اگر ‌می‌خواهید حرف من را درک کنید، تاریخ این کشور را بخوانید. صفوی‌ها هیچوقت به مدیترانه نرسیده‌اند، آن‌ها هیچوقت در یمن نفوذ نداشته‌اند.

‌می‌دانید ایرانی‌ها چه ‌می‌خواهند، آقایان؟

آن‌ها به دنبال بازپس‌گیری خاک نیاکان باستانی‌شان هستند، نه نیاکان صفوی خود.

عراق، سوریه، لبنان، یمن و بعد از آن بحرین و...

مذهبیون ما گفتند، حکومت ایران خواهان تشکیل نوعی حکومت صفویست. اما من ‌می‌گویم اشتباه ‌می‌کنند، نگاه رهبران ایران از مرو تا قاهره است! آن‌ها یک دستشان را روی مرزهای غربی افغانستان گذاشته‌اند و دست دیگرشان را در سواحل مدیترانه‌ای سوریه و لبنان! فرمان از تهران و اجرا از بغداد و دمشق و بیروت و صنعا؛ این واقعیت امروز ماست.

برخی ‌می‌گویند چرا غرب به آن‌ها حمله نمی‌کند؟ جوابش ساده است، ایرانی‌ها همه جا هستند ولی هیچ جا نیستند! آن‌ها باهوش‌تر از آنند که با غرب وارد برخوردی نظامی شوند. برخوردی که غرب ‌می‌داند به محض آنکه پایش به مرزهای ایران برسد، 80 میلیون ایرانی آمادۀ نبرد خواهند شد.

هم ما و هم غربی‌ها، نبرد آن‌ها با صدام را فراموش نکرده‌ایم. نبردی که اگر کشورهای غربی با رهبر عراق همکاری نمی‌کردند، شاید به فتح بغداد توسط نیروهای ایرانی ‌می‌انجامید؛ آن هم ایران و آن روزها. اما اکنون آن‌ها قوی‌تر از گذشته هستند و هیچ قدرتی در خاورمیانه توان ایستادگی مستقیم در مقابل آن‌ها را ندارد. ترکیه را ببینید، ببینید چگونه در باتلاق سوریه گرفتار شده است. عربستان را ببینید چگونه بغداد و صنعا را از دست داد. این نتیجۀ نبرد مستقیم و بدون اتحاد همگانی، با ایرانی‌هاست.

به خاورمیانه نگاه کنید، کدام کشور مانند انسانی نجیب، در ظاهر تماشا ‌می‌کند و آرام است؟ ترکیه؟ سعودی؟ مصر؟ ایران؟

وقتی سیاستمدار کهنه‌کار انگلیسی در مورد سیاست‌های ایران در منطقه، گفت: «آن‌ها مانند نجیب‌زاده‌ها رفتار ‌می‌کنند»، به عمق سیاست ایرانی‌ها باید پی ‌می‌بردیم. آن‌ها سیّاس هستند، بازی با برگ‌هایشان را به خوبی یاد گرفته‌اند و دلیل این مسئله که اکنون در ایران آرامش حکمفرماست، قطعا همین است.

آن‌ها در خاورمیانه‌ای که در آتش می‌سوزد، ثبات و آرامش خود را حفظ کرده‌اند.

هر چند از سیاست‌های ضدعرب ایرانی‌ها دلِ خوشی نباید داشت، ولی آن‌ها دشمنان قابل‌احترامی هستند! آن‌ها قواعد را رعایت ‌می‌کنند، ولی هر چه باشد بالاخره ایرانی هستند.

حکام عرب به خواب عمیق رفته‌اند و بسیاری مسائل را درک نمی‌کنند، ولی باید یک چیز را به آن‌ها و جهان عرب گوشزد کرد:

جهان عرب؛

به شرق خیره شوید، صدای چکمه‌های سپاهیانِ ایران به گوش ‌می‌رسد.

آن‌ها بیدار شده‌اند و بی‌واهمه به قلب جهان عرب زده‌اند.

منبع: اخبار سوریه

http://harvardlearning.mihanblog.com/post/221

/ 6 نظر / 56 بازدید
ASHKAN

خیلی زیبا بود . اینا رو از کجا می یابی

سرباز پارسى

هنوز يادمان نرفته اعراب وحشى چگونه خانه و كاشانه مان را به آتش كشيدند

کیهان

دوست لطفا آدرس منبع گزارش و خیر خودتون رو لطف کنید. از زحمتی که برای آماده کردن مقاله کشیدید سپاسگزترم.

مهتاب بهمنش

شما با این کارتون دارید از نظامیان رژیم و سپاه حمایت می کنید

غضنفر بيسواد

والله نميدونم راست ميگي يا نه. البته، مخفيانه با بودجه ملت محروم ايران، يه كارهايي كردن. و دشمنان بيشماري هم براي ما درست كردن، ولي با اين اب و تاب كه شما مي نويسي ادم به دلهره ميفته!!... [قهقهه]

امیر

خوبه ولی شاید بازهم دقتشون کمه چرا که انها امدند به جنگ ما 'بعد هم هنوز درگیر جنگ عرب و عجمند دشمن واقعی را نمی بینند حسادت کور شون کرده نمی دانند غیرت و شعور و دانایی نعمت الهی در هر دکانی پیدا نمیشه